Świat saun

NOWA sauna parowa - wysoką wilgotnością powietrza (100%) i temperaturą do 55 stopni Celsjusza. 


Harmónia wellness&spa je jedinečný komplex 50 parných, vodných a masážnych kúpeľov, procedúr a sáun. Dokáže aktivovať všetky ľudské zmysly a takýmto spôsobom zregenerovať i uvoľniť celé telo. Holistiku objavíte aj v Bešeňovej napríklad pomocou vody (hydroterapia), vône (aromaterapia), hudby (muzikoterapia) a tepla – to všetko pre upevnenie rovnováhy tela, duše a mysle.

 

 

Saunový svet nájdete v krytej a oddychovej časti Átrium. Zakúpiť si môžete ajsamostatný vstup do wellness&spa bez návštevy vodného parku.

Objavte dokonalý relax v Harmónii wellness&spa aj počas saunových rituálov.


Przebywanie w saunie, kąpiele wodne, parowe i masaże podwodne to źródło młodości. Aby spotęgować ich działanie należy naprzemiennie schładzać i rozgrzewać ciało. Doskonale hartują organizm. Regularne korzystanie z sauny w krótkim czasie  zwiększa odporność, chroni przed infekcjami wirusowymi dróg oddechowych, odpręża ciało i umysł, pozwala pozbyć się napięć nerwowych, zapewnia relaks psychiczny i fizyczny, pozwala odzyskać siły.

Poszczególne zabiegi w Saunowym Świecie są wykonywane nago (w kompleksie udostępniamy ręczniki).

Do Saunowego Świata Celtów nie należy wybierać się na czczo ani po obfitym posiłku. Płyny należy uzupełniać również podczas zabiegów (polecamy wodę życia). Zabiegi należy stosować naprzemiennie – raz rozgrzewające i raz chłodzące. Po każdym zabiegu rozgrzewającym należy schłodzić ciało. Pobyt w Saunowym Świecie Celtów nie jest zalecany osobom odczuwającym lęk przed zamkniętą przestrzenią (klaustrofobia), osobom cierpiącym na choroby przewlekłe, z chorobami serca, narażonym na krwawienia.Sauna SAUNOVÝ DÓM

Najmodernejšia suchá sauna na Slovensku.  Veľkokapacitná sauna ponúka pohodlie aj pre väčší počet ľudí. Sauna využívaná prevažne na saunové rituály sprevádzané skvelou svetelnou a hudobnou show. Nezabudnuteľný zážitok si môžete odniesť aj zo sauny, stačí vyskúšať. 

 

 

 

 • Účinky: Relax, prekrvenie a regenerácia tela
 • Doba pobytu: 5-15 min.
 • Teplota: 80 - 100 ° C
 • Vlhkosť: 30-40 %

Sauna ŚWITANIE - nowość


NOWA sauna parowa, charakteryzująca się wysoką wilgotnością powietrza (aż 100%) i temperaturą nawet do 55 stopni Celsjusza. Sauna parowa czyli tzw. łaźnia rzymska jest odpowiednia dla tych osób, które nie lubią zbyt wysokich temperatur w suchej saunie fińskiej. Otwarcie już wkrótce.


Sauna CHOPOK


Sauna sucha jest przeznaczona dla tych osób, które pragną zadbać o swoje ciało, służy do regeneracji i całkowitego odprężenia fizycznego i psychicznego. Doskonały wypoczynek w saunie z widokiem na Chopok.


Inhalacja mentolowa


Wdychana para z olejkiem mentolowym oczyszcza drogi oddechowe i rozszerza pory. Wygodne siedzenia, ciepło oraz wilgoć relaksują duszę i ciało.


Łaźnia rzymska


Zażywanie kąpieli w gorącej parze wodnej to błogie uczucie przywracające harmonię ducha i ciała, doceniane już za czasów Rzymian.


Sucha sauna fińska


Klasyczna sauna fińska doskonale ogrzewa i oczyszcza organizm. Połączenie suchej sauny z zimną kąpielą doda energii i pomoże odreagować stres.


Tepidárium

Ideálne miesto na odpočinok pri relaxačnej hudbe. Dajte myšlienkam priestor a nechajte ich voľne plynúť. Odpočiňte si medzi procedúrami na príjemných lehátkach pri krbe či s výhľadom do exteriéru.

 

 

 

 • Účinky: Uvoľňujúca atmosféra vám umožní zabudnúť na každodenné starosti, odbúrava stres a pôsobí ako prevencia ochorení.
 • Doba pobytu: 20 minút
 • Teplota: 30-35 °C
 • Vlhkosť: 20 %

Bešeňovská jaskyňa

Najlepší spôsob ako schladiť svoje telo po saunovom rituály je voda. Príjemná teplota vody, nekonečné vodopády a vápencová jaskyňa zvyšujú pôžitok.

 

 

 

 

 • Účinky: Príjemné schladenie napomáha vyrovnať teplotu tela. Sila a energia vody povzbudí celé telo a osvieži vášho ducha. Celkové prekrvenie pokožky, ktoré stimuluje krvný obeh.
 • Doba pobytu: 1-5 minút
 • Teplota: 20-25 °C

 
 


Rytuały saunowe

NOVINKA
Denné saunové rituály
Obľúbené
Noc saunových rituálov