Doktor Ayurvédy v Bešeňovej


Vodný park Bešeňová navštívil zahraničný doktor Ayurvédy

Vzácna návšteva k nám dorazila až z indickej Keraly. Dr. Sajeev K Pillai vyštudoval ayurvédsku medicínu, čo v preklade znamená „náuka o živote“. Ayurvédska medicína predstavuje najstarší celistvý systém o zásadách zdravého spôsobu života. Základom je stabilita troch biologických princípov – dóš, ich nerovnováha spôsobuje vznik ochorení a bolestí.

Dr. Pillai je zakladateľom ayurvédskeho centra a cestovnej kancelárie v Kerale a vo Viedni. Vkladá myšlienku ayurvédy a pomáha pri pretváraní a organizácií tejto medicíny v rôznych strediskách cestovného ruchu. Jeho rukami prešlo vyše 60 stredísk po celom svete.


Na Slovensku nebol po prvýkrát, no v Bešeňovej áno. Bol uchvátený okolitou prírodou, termálnymi vodami a dobrosrdečnosťou miestnych ľudí. Prišiel nás navštíviť, aby nám bližšie predstavil hlavnú ideu ajurvédy a zistil potenciál vodného parku Bešeňová pre vytvorenie ajurvédskeho centra s kompletným balíčkom služieb, vrátane liečivých procedúr, masáží, zdravého jedálnička a ajurvédskej kozmetiky.


Návštevu sme začali predstavením nášho vodného parku, vrátane Harmónie wellness & spa. Neskôr sme pokračovali prehliadkou Hotela Galeria Thermal****, keďže ide o holistický koncept hotela, rovnováha tela, duše a mysle má veľmi úzke prepojenie aj s ayurvédou. Nasledujúci deň spoznal čaro Nízkych Tatier a okúsil tradičnú slovenskú kuchyňu. V Demänovskej doline absolvoval aj prehliadku Hotela Tri Studničky****, ktorý ponúka kontakt s prírodou ako na dlani, čo Dr. Pillaia veľmi očarilo. Chuť bryndzových halušiek bola pre neho veľmi špecifická, no nepohrdol kyslou hubovou polievkou ani vínom zo Slovenska. Prijal pozvanie na slávnostné zahájenie výstavby apartmánového rezortu „GINO Paradise apartments“ Bešeňová ****, kde symbolickým poklepaním základného kameňa, investori odštartovali výstavbu.
V Bešeňovej vidí Dr. Pillai veľký potenciál, kúzlo malebnej slovenskej dedinky obklopenej horami, dostatok ubytovacích kapacít a široká ponuka atrakcií vodného parku je určená pre širokú škálu zákazníkov, kde si každý príde na svoje. Za medzeru na trhu považuje práve ayurvédske centrum, ktoré by bolo situované priamo vo vodnom parku. Ayurvédska medicína je vo svete veľmi obľúbená a čím ďalej, tým viac krajín ju uznáva ako ucelený medicínsky systém. Mladšia sestra ayurvédy je jóga, ktorú vyhľadáva čoraz viac ľudí.

V dnešnom uponáhľanom svete človek hľadá rovnováhu medzi telom a dušou. Bolesti nám chcú naznačiť, že niečo nie je v poriadku. Ayurvédska medicína, na rozdiel od klasickej, ktorá sa zväčša zameriava na potlačenie príznakov ochorenia, vie rozoznať odkiaľ bolesť prichádza a čo je potrebné pre jej vyliečenie. Týmto konceptom by chcel priniesť kúsok orientu aj k nám, na Slovensko.

Počas letných mesiacov plánuje Dr. Pillai navštíviť Bešeňovú aj so svojimi dvoma dcérami a manželkou, budeme sa tešiť...