Legendárny prameň v Liptove


Legendárny prameň v Liptove

Travalo to iba milión rokov, aby sa voda a kamene premenili na niečo zdravé, čo môže slúžiť každému. Naštastie sa naša generácia dočkala a naučili sme sa využívať pramene, ktoré nám tu príroda pripravila naplno.

Ak hovoríme o prameni, takmer vždy to v nás evokuje liečivosť, relax a blahodárny účinok, presne to môžeme bez nadsázky pripísať aj prameňom ktoré sa nachádzajú v Liptovskej kotline a taží z nich aj vodný rezort Bešeňová.Je čas začať objavovať...

Na Slovensku máme viac ako 1600 minerálnych a termálnych prameňov a je možné že ešte tisícky sme nestihli objaviť, bolo to spôsobené hlavne aktivitou vody pod zemou a pohybom zemských dosiek, tak sa plyn miešal z vodou pridávalo sa teplo a voda stúpala na povrch, kde sa mineralizovala - presne tak vzniklo mnoho super účinkov aj nášho prameňa.


Ako teda využiť moc termálneho prameňa, ktorý máme aj v Bešeňovej?

Voda blahodárne pôsobí na dýchacie a pohybové ústrojenstvo o čo sa starajú hlavne minerálne látky. Preto vás trápi bolesť chrbtice, neváhajte prísť vyhľadajte masážny bazén, napríklad pri bare Cosmopolitan a nechajte sa uvoľniť. Teplá pramenitá voda je skvelá vec aj v zime, kedže pomáha prekrvovať telo a rozdiel medzi vonkajším prostredím a vodou je tak značný, že ak sa odhodláte skúsiť sneh a vodu v Bešeňovej, môžete pomôcť svojmu telu bojovať v zime proti chorobám.


A čo ak pochybujete?

TERMÁLNE pramene sú tu oveľa dlhšie ako naša civilizácia a takmer každá kultúra vedela využiť ich blahodárne účinky, sú dokázané aj klinicky a vrelo odporúčané aj od lekárov. Ak si nájdete svoj obľúbený prameň v Bešeňovej vaše telo vám to vráti a garantujeme, že sa budete cítiť skvelo.