Výstava fotografií ĽUBOMÍRA SCHMIDU


 

Hotel Galeria Thermal Bešeňová je už svojim názvom a holistickým konceptom priam predurčený na prirodzenú symbiózu zdravia, pokoja a umenia. Galéria bez umenia je ako telo bez duše, preto vznikla myšlienka vniesť do priestorov kúsok umeleckého jemnocitu a založiť tak tradíciu expozícií v hoteli. Dovoľte, aby sme Vám týmto predstavili ďalšiu – v poradí tretiu výstavu – tentokrát fotografií z prostredia nádherného Liptova, ktorá sa koná v priestoroch holistického hotela Galeria Thermal v Bešeňovej.


Kto je ĽUBOMÍR SCHMIDA?

Autorom jedinečných fotografií je ĽUBOMÍR SCHMIDA, si našiel svoju vlastnú cestu k fotografii už ako päťročný. Jeho výstave “ŽIVLY ZEME” sa venuje už viac ako 30 rokov a vy máte možnosť pozrieť si ju v priestoroch nášho hotela.

Počas systematickej tvorby skúšal mnohé žánre a techniky, až skončil pri krajinárskej fotografii, ktorá ho oslovila natoľko, že je jej verný dodnes. Tvorba tohto autora bola ovplyvnená aj tendenciou zachytávať prírodné útvary a atmosférické deje v prírode. Pod týmto pojmom nájdete všetko, čo sa dá zachytiť v prírode. Napríklad východ alebo západ slnka, zaujímavé mraky, hmly, silné blesky, vesmírne objekty alebo výnimočné dúhy. Toto všetko sú prvky, ktoré autor rád zvečňuje. Nádherné scenérie pochádzajú z prostredia Liptova, Malej i Veľkej Fatry, Tatier a Oravy.


Živly zeme vystavoval v rôznych štátoch Európskej únie a a bola súčasťou niekoľkých významných medzinárodných salónov, kde autor získal mnohé ocenenia. Autorova hlavná zbierka sa skladá z tvorby slovenskej prírody a UNECSO lokalít. Za svoju umeleckú činnosť získal aj tituly AFIAP, MZSF, AZSF. Ľubomír Schmida prednáša na rôznych odborných seminároch, je predsedom Zväzu slovenských fotografov, členom SNC FIAP i riaditeľom Európskeho Fotofestu Fotoklubov.

„Fotografia pre mňa znamená zastavenie času a zachytenie neopakovateľného okamihu v prírode. S týmto okamihom sa môžem podeliť s ľuďmi, ktorí na mieste zastavenia času neboli, a tým fotografia má úžasnú silu energie zachytenej prírody.“ Ľubomír Schmida