Chromoterapia

Počuli ste už o novinke v Bešeňovej? Liečenie farbami a svetlom či tmy, ktoré priaznivo pôsobia na telo a myseľ.


Liečba farebnými svetlami priamo v Bešeňovej

Novinka tejto jesene je práve chromoterapia - liečba farebným svetlom a tmou. Okrem muzikoterapie či aromaterapie pribudla do Bešeňovej aj chromoterapia. Nielen príjemná hudba či vôňa majú pozitivný a relaxačný vplyv na človek. Preto sme sa rozhodli zvýšiť relaxačné účinky práve farbami. Farby totiž silno pôsobia na psychiku človeka a zvyšujú schopnosť sústredenia. A psychika podstatne vyplýva na fyzicky zdravotný stav a tak lieči chromoterapia telo aj myseľ. 

Správne spojenie farieb vytvára harmóniu a to harmóniu duše aj tela. Preto v rámci chromoterapie v Bešeňovej prijmite pozvanie do saunového sveta Harmónia wellness & spa kde zažijete choromoterapiu počas denných saunových rituálov.Význam farieb v chromoterapii

Červená

Červená je teplá farba, prebúdzajúca vášeň a vôľu, ktorá pomáha odbúravať depresívne nálady a navodzuje duševnú a fyzickú pohodu. Dokáže pritiahnuť úspech a prebudiť životnú energiu. Červená farba pomáha znižovať krvný tlak, je možné ju aplikovať na podporu obehových a nervových funkcií a má priaznivé účinky na liečbu chudokrvnosti a reumatizmu. Vyhľadávajú ju sebavedomí a tvoriví ľudia, ale aj ľudia impulzívnejšej povahy.

Modrá

Modrá podporuje relaxáciu, pokoj odpočinok a pohodu. Pomáha zvyšovať koncentráciu, potláčať stres či nervové napätie a má protizápalové účinky. Zmierňuje nepokoj či temperament. Spája sa s romantickými, duchovne založenými a emocionálnymi ľuďmi. Túto farbu si môžu vybrať tiež ľudia, ktorí sa snažia nájsť rovnováhu medzi duchovnom a materializmom.

Fialová

Fialová vyjadruje diplomaciu, originalitu a duchovno. Podporuje tvorivosť, fantáziu a pomáha harmonizovať energie. Túto farbu je možné použiť na upokojenie nervového systému, upokojenie orgánov a uvoľnenie svalov. Fialová farba má meditačné vlastnosti a často sa používa na liečbu stavov lymfatického systému a sleziny. Je to farba vášnivých, svojských a kreatívnych ľudí s veľkou fantáziou a introvertov.

Žltá

Žltá farba vyjadruje chuť do života, optimizmus a imunitu. Je to najjasnejšia farba používaná v chromoterapii, ktorá rozvíja tvorivosť, myslenie, sebavedomie a sústredenosť. Používa sa na čistenie kože, pomoc pri poruchách trávenia, posilnenie nervového systému, liečenie žalúdočných ochorení, hepatitídy a lymfatických porúch a napomáha metabolizmu. Je to farba cieľavedomých a živelných ľudí.

Oranžová

Oranžová farba predstavuje pozitívnu energiu, povzbudenie a optimizmus. Podporuje pocity šťastia a má priaznivé účinky na srdce, slezinu, pankreas a pľúca. Vzbudzuje chuť do jedla a zrýchľuje trávenie. Je kombináciou červenej a žltej farby. Preferujú ju zvedaví, srdeční a ambiciózni ľudia.

Zelená

Zelená farba je spojená s harmóniou, poskytuje upokojujúci účinok a zmierňuje migrénu. Má pozitívny vplyv na vzťahy a podnecuje priateľstvo a mier. Priaznivo pôsobí na zrak a mozgovú činnosť a proti vyčerpanosti. Zelené tóny si vyberajú ľudia emotívni, kreatívni, odvážni, ale aj tí, ktorí sa snažia byť prospešní a pomáhať.

Biela

Biela farba symbolizuje nový začiatok, čistotu a poriadok. Možno ju považovať za prejav oslobodenia od prekážok, slobodu či nepopísanú stránku. Podporuje kreativitu, tok energie a dáva silu, čím lieči telo. Z celého spektra farieb odráža najviac svetla. Sebavedomí, vyrovnaní či úprimní ľudia siahajú práve po tejto farbe.

Ružová

Ružová farba vzniká zmiešaním bielej a červenej, pričom zmierňuje účinky oboch týchto farieb. Pokladá sa za farbu šťastia, priateľstva pokoja a pohody. Je tiež pokladaná za farbu harmónie, vnútornej čistoty a súcitu. Pozitívne vplýva proti samote, hnevu a zmierňuje emócie. Vďaka jej noseniu sa môžete cítiť omladený a načerpať silu. V obľube ju majú oduševnení ľudia s estetickým cítením a so sklonmi k romantike.


Všetky podujatia

Prezrite si ponuku pripravovaných podujatí a vyberte
si podľa vášho záujmu.

PODUJATIA