Ikonický Cadillac z Humna ide do dražby!


Dražba čierneho Cadillacu Escallade, ktorý viac ako 13 rokov dotváral kolorit tatranského Humno restaurant, štartuje na aukčnom portáli groma.sk v piatok 26.5.2023 večer. Výťažok z dražby ikonického SUV, ktoré využívala speváčka Madonna počas zastávky svojho koncertného turné v Prahe v roku 2009, bude použitý na opravu historickej budovy lanovky v medzistanici Štart v Tatranskej Lomnici. Aktuálne si ho môžete prezrieť odparkovaný vo Vodnom parku Bešeňová.


Mohutný Cadillac bol v Humne zavesený dolu hlavou nad tanečným parketom. Auto vyrobené v roku 2007, v ktorom Madonna zanechala svoj podpis, bolo zavesené na oceľovú konštrukciu s pomocou dvoch žeriavov v decembri 2009 po tom, čo bol z neho vymontovaný poltonový motor a prevodovka.  Následne bolo auto obstavané drevenými stenami novovznikajúcej reštaurácie Humno, ktorá bola otvorená v lete 2010. 

Prevádzkovateľ horského strediska Vysoké Tatry ponúka Cadillac v elektronickej aukcii ako zberateľský predmet. Medzinárodná online aukcia na portáli www.groma.sk štartuje v piatok 26. mája 2023 o 18.00h s vyvolávacou cenou 1.-€, do medzinárodnej aukcie sa záujemcovia budú môcť zapojiť aj cez portály www.livebid.cz, www.invaluable.com.  Súboj záujemcov vyvrcholí v piatok 23. júna 2023 o 17.00h sálovou aukciou priamo vo Vodnom parku Bešeňová. Základným predpokladom účasti na aukcii je registrácia na uvedených stránkachAutomobil, ktorý je v Bešeňovej vystavený už v týchto dňoch, si môžu záujemcovia detailnejšie obhliadnuť pondelok – streda – piatok vždy v čase 15.00 – 16.00h, na obhliadku je potrebné prihlásiť sa na t.č. +421 910 535 896.  Výťažok z aukcie použije horské stredisko Vysoké Tatry na rekonštrukciu objektu medzistanice Štart bývalej visutej lanovky. „Ide o jednu z budov bývalej visutej lanovej dráhy, ktoré navrhol architekt Dušan Jurkovič. V objekte sa aktuálne nachádza reštaurácia Retro station a využíva sa aj ako sklad pre sezónny materiál. Výťažok by sme chceli použiť na opravu strechy a ďalších prvkov, ktoré sú nevyhnutné. Tak, ako auto poteší nejakého zberateľa, tak my urobíme opäť krok k tomu, aby bola táto historická budova v čo najlepšej kondícii,“ uviedol riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský. 

Cadillac v Humne nahradia po novom pivné tanky, ktoré budú súčasťou nového dizajnu interiéru a jeho vybavenia. „Rekonštrukcia Humna by mala byť ukončená do začiatku letnej turistickej sezóny. Z praktickej stránky prinesie zvýšenie kapacity na sedenie, viac pohodlia, rozšírenie tanečného parketu a nové moderné dizajnové prvky,“ informoval F&B manažér strediska Roman Sedlák.