Informácie o stredisku


Presskit LETO 2021

Online súbor .pdf na stiahnutie


Bešeňová - prameň energie v Termálnom srdci Liptova

Vodný park Bešeňová je svojou jedinečnou polohou a termálnou vodou ideálnym miestom na načerpanie stratenej energie. Termálna voda s teplotou takmer 40°C, bar priamo v bazéne, vždy zelená a oddychová časť Átrium alebo saunový svet s piatimi suchými a parnými saunami zahrejú telo aj v tých najchladnejších dňoch. Termálna voda pôsobí blahodárne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, má priaznivé kozmetické účinky a vďaka lítiu vplýva pozitívne aj na psychiku. Vo vode má zastúpenie vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán,  mimoriadne množstvo síranov, bikarbonáty, voľný kysličník uhličitý a ďalšie minerály. Práve preto je Bešeňová najvhodnejšou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú oddych a pokoj pre telo i myseľ. 
 


 • 4 vonkajšie bazénys geotermálnou vodou - otvorené celoročne, teplota vody od 27 do 39 °C, vhodné pre všetky vekové kategórie
 • 5 vnútorných bazénov s čírou vodou - sú v prevádzke celoročne, teplota vody od 27 do 38 °C, vhodné pre všetky vekové kategórie
 • 9 letných vonkajších bazénov s čírou vodou - plavecký, detský, Divoká rieka, rekreačný bazén s troma plaveckými dráhami, Bublina, relaxačný Mara, dopadový, raftovací, Potápanie
 • 7 celoročných toboganov - toboganová veža, ktorá je 30 m vysoká so 6 toboganmi, s celkovou dĺžkou viac ako 1 km, 1 vnútorný celoročný nerezový Strieborný tobogan
 • Ďalších 8 letných toboganov a šmýkačiek, spolu 15 dráh s rôznou náročnosťou
 • Jeden z najväčších saunových svetov na Slovensku – Harmónia Wellness&Spa – ktorý ponúka sauny, vodné procedúry a peelingy počas celého roka. 
 • Relaxačná zóna Átrium a wellness centrum s pestrou ponukou masáží
 • obľúbený a vyhľadávaný Cosmopolitan bar, ktorý ponúka osvieženie priamo v termálnom bazéne pri akomkoľvek počasí, talianska reštaurácia Giovanni, samoobslužná reštaurácia Bistro s terasou a krásnym výhľadom do areálu, letná prevádzka Grill bar alebo Sweet&Coffee, pre ubytovaných hostí výnimočná nová prevádzka Panorama, v ktorej sa podáva polpenzia alebo reštaurácia Culinaria, ktorá ponúka zaujímavé menu aj á la card
 • Hotel Galeria Thermal **** jedinečný hotel s priamymi vstupmi do termálnych bazénov, holistic hotel
 • Hotel Bešeňová*** s neobmedzenými vstupmi do vodného parku Bešeňová
 • Hotel Akvamarín****  nový moderný ubytovací komplex priamo vo Vodnom parku Bešeňová

Voda, bazény a tobogany

Celý vodný park funguje na princípe využívania horúcich geotermálnych vôd, ktoré sa nachádzajú v hĺbke takmer 2000 metrov. Bazény s geotermálnou vodou sú vyhľadávanou a obľúbenou atrakciou počas celého roka. Pobyt vo vode príjemne spestrí zábava v bazénoch s čírou vodou, ktorá sa nachádza tak v interiérových bazénoch ako aj v letných exteriérových bazénoch. Hviezdou medzi bazénmi je Bazén s vlnami, ktorý má pozvoľný vstup do bazéna a načasované vlnobitie. V tom okamihu sa pokojná vodná hladina mení na rozbúrené more s vlnami a vlnkami rôznej veľkosti. 
Veľmi oceňované sú aj tobogany, ktoré sú k dispozícii tak celoročne (7 ks) ako aj v letnej prevádzke (ďalších 8). Celoročné tobogany majú nástup aj dopad v interiéri, 6 z nich sa nachádza v toboganovej veži a ich celková dĺžka je viac ako 1 km.

Relaxačná zóna Átrium je priestor plný oddychu a relaxu, živej zelene a nadštandardných lehátok. Je dôležitým orientačným bodom a križovatkou pri presune návštevníkov do Stanu zábavy, reštaurácie Bistro, saunového sveta Harmónia Wellness & Spa alebo 3 interiérových bazénov. 
 

Letný areál 

Počas letných prázdnin rozširujeme ponuku vodného parku a pribúdajú ďalšie obľúbené atrakcie:

 • 5 nerezových bazénov s čírou ohrievanou vodou (veľký relaxačný, plavecký 25 m, detský, dopadový bazén a divoká rieka) s príjemnou teplotou vody od 26 do 38 °C, vhodné pre všetky vekové kategórie 
 • Raftovanie, Bublina, Sopka, Potápanie  
 • Ďalších 5 exteriérových toboganov a 3-dráhová šmýkačka s dopadom do čírej alebo termálnej vody
 • Exteriérové pódium
 • Ďalšie gastronomické prevádzky a obchody Aqua Motion
 • Volejbalové ihrisko a preliezky pre deti, outdoor posilňovňa

Lahodné občerstvenie

Dokonalé osvieženie v termálnej vode a lahodné miešané drinky nájdu návštevníci vo  vodnom bare COSMOPOLITAN. Vodný bar ponúka rôzne relaxačné atrakcie - v bazéne sa nachádza rozmanitý výber masážnych trysiek na rôzne partie tela a okrem iného aj relaxačné masážne ležadlá. Veľkou zmenou prešlo aj gastronomické zariadenie Bistro. Kapacita pôvodnej reštaurácie sa zväčšila na 200 miest, priestory s terasou sa prevzdušnili a nadobudli otvorený charakter s prekrásnym výhľadom na Chopok. 
Zaujímavá je určite ponuka letnej prevádzky Giovanni, ktorá svojou ponukou talianskych špecialít nenechá nikoho hladného. Alebo letná prevádzka Grillu, ktorá dráždi chuťové poháriky lákavými vôňami grilovaných špecialít. Pestrú ponuku nápojov, zmrzlín alebo palaciniek je možné zakúpiť si v Butterfly Bare, Relax Bare, Sweet&Coffee.
Viac informácií 

Harmónia Wellness & Spa 

Navštevovanie sáun počas celého roka posilňuje imunitu a prospieva zdraviu. V lete sú prínosy saunovania ešte zreteľnejšie, telo lepšie znáša horúčavy, zbavuje sa škodlivín a uľavuje sa dýchaciemu systému. Hoci by sa mohlo zdať, že ľudský organizmus a imunitný systém je počas zimy náchylnejší na ochorenia, nie je tomu celkom tak, a preto aj v lete je tiež potrebné dbať o svoje zdravie. Teplotný rozdiel medzi dňom a nocou, klimatizácia, prudké extrémy a výkyvy počasia či výlety k vode majú vplyv na vašu imunitu. Vysoké horúčavy vystavujú organizmus veľkému tlaku, ktorý môže vyústiť až do kolapsu. Pravidelným saunovaním aj v letnom období si dokáže telo zabezpečiť termoreguláciu a lepšie
znášanie prechodov z tepla do chladu. Exkluzívny relax čaká v 50 parných, vodných, masážnych procedúrach a saunách. 

Pre milovníkov saunovania pripravil Vodný park Bešeňová Saunový dóm s kapacitou až 100 osôb, ktorý je jednou z najväčších exteriérových sáun na Slovensku. Dominanciu dreva, kameňa a padajúcej vody v priestore podčiarkla profesionálna réžia zvuku a svetla, ktoré tak vytvárajú nenapodobiteľné dimenzie v saunovaní. Po saunovaní poteší priestor na ochladzovanie s umelými skalami, ľadopádom a masážnymi sprchami, exteriérový ochladzovací bazén, vírivky, exteriérová záhrada a vonkajšie tepidárium. 

Pomyselnou čerešničkou na torte v saunovom svete sú pravidelné denné saunové rituály alebo originálne nočné podujatia s názvom Noc saunových rituálov. Aj počas leta poskytujú saunamasteri výnimočný saunový zážitok každý deň, okrem pondelkov. A čo sú to saunové rituály? Ide o výnimočné spestrenie saunovania, ktoré pripraví skúsený saunamaster. Ten pomocou vírenia horúceho vzduchu, rozpúšťaním ľadu s aromatickou zložkou a divadelnou show, dostáva saunovanie na úplne inú dimenziu.
Viac info
 

NOVINKA – Hotel Akvamarín ****

Toto leto bude výnimočné. Aj tým, že sa otvára nový ubytovací komplex Hotel Akvamarín****, ktorý je súčasťou areálu Vodného parku Bešeňová a pritiahne pohľady svojou impozantnou stavbou. Štvorhviezdičkový hotel Akvamarín poskytne hosťom svojimi rezortnými službami dokonalý relax a pohodu ako pri mori. Hotel svojim hosťom ponúka okrem služieb na vysokej úrovni aj privátny vonkajší bazén s termálnou vodou. Gastronomický zážitok poskytne reštaurácia Zafír, ktorá je súčasťou hotela. Príjemnú atmosféru s jemnou hudbou a pohodový večer sa zas núka v hotelovom Lobby bare. 
viac info
 

Hotel Galeria Thermal****Bešeňová

Súčasťou areálu je aj luxusný wellness hotel Galeria Thermal **** Bešeňová s výhľadom na areál vodného parku. Koncept hotela vychádza z holistickej filozofie a oslovuje náročného klienta, ktorý túži po zdravom životnom štýle a starostlivosti zameranej na tri úrovne človeka – telo, dušu a myseľ. Niektoré zo 45 izieb ponúkajú aj priamy prístup k bazénom s termálnou vodou a hotel je tak jediným na Slovensku s izbami, z ktorých môže hosť vstúpiť aj priamo do termálnych vôd. Služby hotelového komplexu dopĺňa lobby bar. 
Viac info

Hotel Bešeňová***

Hotel Bešeňová*** je už roky neodmysliteľnou súčasťou areálu vodného parku. Svojim klientom ponúka okrem izieb rôznych kategórií i možnosti relaxu v saunovom svete Harmónia s jedinečným Saunovým dómom a ochladzovacou jaskyňou. Za rezortnými službami už nebudete musieť cestovať do zahraničia, to najlepšie máme predsa doma!
Z Hotela Bešeňová sa dostanete pohodlne priamo z vašej izby do areálu. Najväčšou výhodou tohto hotela sú vstupy do vodného parku zahrnuté v cene ubytovania, a tak sa môžete kúpať koľkokrát len chcete bez ďalšieho extra doplatku. 
Viac info