Litpów i wieś Bešeňová


Bezpośrednio w samym sercu Liptowa znajduje się wieś Bešeňová, w której znajduje się park wodny Bešeňová. Ta wioska jest bogata w turystykę z powodu źródeł termalnych znajdujących się w okolicy. Możesz przeczytać więcej informacji na stronie gminy.

Región Liptov má ideálne geografické podmienky a krásnu prírodu koncentrovanú na neveľkom území. Liptov je vďaka prírodným krásam, adrenalínovým zážitkom, termálnym prameňom, folklóru, ľudovým tradíciám, jaskyniam, architektúre a histórii slovenskou turistickou destináciou číslo jeden počas celého roka.

Liptov obklopujú najväčšie hory na Slovensku Vysoké Tatry, Západné Tatry aj Chočské vrchy na severe, Nízke Tatry na juhu, Veľká Fatra na západe a Popradská kotlina na východe. Preteká ním najdlhšia slovenská rieka Váh s dĺžkou 43,5 km a jeho prítok Belá. Nachádza sa tu tiež vodná nádrž Liptovská Mara. Tajomstvo podzemnej krásy odhalia tri sprístupnené jaskyneDemänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody v Demänovskej doline, alebo Stanišovská jaskyňa v Liptovskom Jáne.

Aktívne založených návštevníkov regiónu čaká množstvo športových, turistických i adrenalínových možností. Od surfovania v jedinom surf simulátore na Slovensku v Tatralandii, raftingu, splavov, paddleboarding, cez skalolezenie, lanové či bobové dráhy, paragliding, vyhliadkové lety, bike parky, horské kolobežky až po lyžiarske, snowboardové a freeridové trate počas zimy nielen v strediskách Jasná či Malinô Brdo. Okrem toho je región Liptov bohatý na množstvo skialipinistických a bežkárskych trás a po aktívnom relaxe ponúka Liptov oddych v termálnych prameňoch vodných parkov Tatralandia a Bešeňová alebo v jediných kúpeľoch na Liptove – v Kúpeľoch Lúčky.

K aktívnej dovolenke na Liptove v lete neodmysliteľne patrí cyklistika. Cykloregión ponúka rozsiahlu sieť viac ako 850 km značených cykloturistických trás – od ľahkých až po náročnejšie. Zo sedla bicykla vyzerá Liptov ešte čarovnejšie a odmenou sú neopakovateľné výhľady na horské scenérie Liptova.

Odwiedzający zainteresowani historią będą zadowoleni z odwiedzin miejsc jak zamek Likawa, Stary Zamek Liptowski oraz zamek w Liptowskim Hradku, a także pozostałości osady celtyckiej Havránok nad Liptowską Marą oraz wsi Vlkolínec, która w celu ochrony jej tradycyjnej architektury trafiła na listę UNESCO. Warto też zajrzeć do Muzeum Wsi Liptowskiej w Pribylinie, drewnianego kościoła artykularnego w Świętym Krzyżu, muzeum Juraja Jánošíka, Muzeum Ochrony Przyrody i Speleologii, Domu Fotografii i Muzeum Liptowskiego wraz z Muzeum Owczarstwa, niespotykanym na skalę europejską.

Do tradycji regionu nawiązuje też wiele wydarzeń organizowanych przez cały rok. Od festiwali folklorystycznych, przez koncerty, po imprezy sportowe i oferujące zastrzyk adrenaliny. Liptów jest też znany z przysmaków kulinarnych, których warto spróbować w typowych miejscowych karczmach lub nowoczesnych restauracjach.

Piękno Liptowa możesz poznawać w korzystnych cenach dzięki specjalnej karcie zniżkowej LIPTOV Region Card, która umożliwia korzystanie z atrakcyjnych rabatów (5 - 50%) na bilety wstępu do ponad 50 największych atrakcji i miejsc rekreacji na terenie LIPTOWA. Więcej informacji znajdziesz na www.visitliptov.sk/liptov-region-card →

Aktualne informacje, ograniczenia i wyłączenia można znaleźć tutaj.

INFO