Litpów i wieś Bešeňová


Bezpośrednio w samym sercu Liptowa znajduje się wieś Bešeňová, w której znajduje się park wodny Bešeňová. Ta wioska jest bogata w turystykę z powodu źródeł termalnych znajdujących się w okolicy. Możesz przeczytać więcej informacji na stronie gminy.

Región Liptov má ideálne geografické podmienky a krásnu prírodu koncentrovanú na neveľkom území. Liptov je vďaka prírodným krásam, adrenalínovým zážitkom, termálnym prameňom, folklóru, ľudovým tradíciám, jaskyniam, architektúre a histórii slovenskou turistickou destináciou číslo jeden počas celého roka.

Liptov obklopujú najväčšie hory na Slovensku Vysoké Tatry, Západné Tatry aj Chočské vrchy na severe, Nízke Tatry na juhu, Veľká Fatra na západe a Popradská kotlina na východe. Preteká ním najdlhšia slovenská rieka Váh s dĺžkou 43,5 km a jeho prítok Belá. Nachádza sa tu tiež vodná nádrž Liptovská Mara. Tajomstvo podzemnej krásy odhalia tri sprístupnené jaskyneDemänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody v Demänovskej doline, alebo Stanišovská jaskyňa v Liptovskom Jáne.

Aktívne založených návštevníkov regiónu čaká množstvo športových, turistických i adrenalínových možností. Od surfovania v jedinom surf simulátore na Slovensku v Tatralandii, raftingu, splavov, paddleboarding, cez skalolezenie, lanové či bobové dráhy, paragliding, vyhliadkové lety, bike parky, horské kolobežky až po lyžiarske, snowboardové a freeridové trate počas zimy nielen v strediskách Jasná či Malinô Brdo. Okrem toho je región Liptov bohatý na množstvo skialipinistických a bežkárskych trás a po aktívnom relaxe ponúka Liptov oddych v termálnych prameňoch vodných parkovTatralandia a Bešeňová alebo v jediných kúpeľoch na Liptove – v Kúpeľoch Lúčky.

K aktívnej dovolenke na Liptove v lete neodmysliteľne patrí cyklistika. Cykloregión ponúka rozsiahlu sieť viac ako 850 km značených cykloturistických trás – od ľahkých až po náročnejšie. Zo sedla bicykla vyzerá Liptov ešte čarovnejšie a odmenou sú neopakovateľné výhľady na horské scenérie Liptova.