Liptov a obec Bešeňová


Priamo v srdci Liptova sa nachádza obec Bešeňová v ktorej sídli vodný park Bešeňová.Táto obec je bohatá na turistický ruch práve kvôli termálnym prameňom, ktoré sa v danej lokalite nachádzajú. Viac informácií si môžete prečítať priamo na stránke obce.

Liptov je jedinečný región na severe Slovenska, slovenská turistická destinácia číslo jeden v zime aj v lete. Na malom území tu nájdeme rozmanitosť prírody, vysoké štíty aj zelené lúky, ktoré vytvorili predpoklad pre najväčšie prírodné ihrisko na Slovensku, kde nájdeme adrenalín - od raftingu, splavov, cez skalolezenie , lanové či bobové dráhy, paragliding, bike parky, horské kolobežky. V zime je tu raj pre lyžiarov a snowboardistov.

Jedinečnosť Liptova spočíva aj v kombinácii aktívneho relaxu a oddychu v teplých termálnych prameňoch aquaparkov. Tie ponúkajú množstvo tobogánov a atrakcií pre detia a vynikajúci relax pre dospelých v podobe vitálnych a wellness svetov s výhľadom na Tatry, ktoré môžu obdivovať priamo z bazénov.

Návštevník zaujímajúci sa o históriu  si príde na svoje pri návštevách hradov Likava, Liptovský starý hrad a hrad v Liptovskom Hrádku, keltského osídlenia Havránok nad Liptovskou Marou a tiež dedinky Vlkolínec, ktorá je kvôli svojej typickej architektúre chránené štatútom UNESCO. Navštevované sú aj Múzeu liptovskej dediny v Pribyline, drevený artikulárny kostol v Svätom Kríži, múzeum Juraja Jánošíka, Dom fotografie a Liptovské múzeum spolu s Ovčiarksym múzeom, ktoré je v rámci Európy jedinečné.  

Na tradície nadväzujú aj mnohé podujatia, ktoré sa organizujú počas celého roka. Od folklórnych festivalov a udržiavania tradícií cez koncerty, športové a adrenalínové podujatia, ale aj noci plné tanca, hudby a zábavy pre mladých - aj to je Liptov.

K tomu všetkému nie je potrebné dodávať, že Liptov má svoje gastronomické špeciality, ktoré sa oplatí ochutnať. V typických kolibách či moderných reštauráciách si vo svojom putovaní svetom chutí môžu labužníci skutočne prísť na svoje.

Viac než čokoľvek však stále priťahuje čistá liptovská príroda. Nádherné kaňony Prosieckej a Kvačianskej doliny, Demänovské jaskyne s najväčším jaskynným systémom v strednej Európe, rôznorodé doliny a úžasné výhľady z kopcov čakajú všetkých tých, ktorí sa rozhodnú Liptov spoznať v plnej svojej kráse. Podrobné info o regióne Liptov: http://www.visitliptov.sk/sk/

Spoznávať krásy Liptova za výhodné ceny ponúka špeciálna zľavová karta LIPTOV Region Card, ktorá umožňuje čerpať atraktívne zľavy (10-50%) na vstupy do viac ako 50 najväčších letných atrakcií a výletných miest LIPTOVA.

Viac info: TU

Aktuálne informácie a opatrenia v aquaparkoch.

INFO