Liptov a obec Bešeňová


Priamo v srdci Liptova sa nachádza obec Bešeňová v ktorej sídli vodný park Bešeňová.Táto obec je bohatá na turistický ruch práve kvôli termálnym prameňom, ktoré sa v danej lokalite nachádzajú. Viac informácií si môžete prečítať priamo na stránke obce.

Región Liptov má ideálne geografické podmienky a krásnu prírodu koncentrovanú na neveľkom území. Liptov je vďaka prírodným krásam, adrenalínovým zážitkom, termálnym prameňom, folklóru, ľudovým tradíciám, jaskyniam, architektúre a histórii slovenskou turistickou destináciou číslo jeden počas celého roka.

Liptov obklopujú najväčšie hory na Slovensku Vysoké Tatry, Západné Tatry aj Chočské vrchy na severe, Nízke Tatry na juhu, Veľká Fatra na západe a Popradská kotlina na východe. Preteká ním najdlhšia slovenská rieka Váh s dĺžkou 43,5 km a jeho prítok Belá. Nachádza sa tu tiež vodná nádrž Liptovská Mara. Tajomstvo podzemnej krásy odhalia tri sprístupnené jaskyneDemänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody v Demänovskej doline, alebo Stanišovská jaskyňa v Liptovskom Jáne.

Aktívne založených návštevníkov regiónu čaká množstvo športových, turistických i adrenalínových možností. Od surfovania v jedinom surf simulátore na Slovensku v Tatralandii, raftingu, splavov, paddleboarding, cez skalolezenie, lanové či bobové dráhy, paragliding, vyhliadkové lety, bike parky, horské kolobežky až po lyžiarske, snowboardové a freeridové trate počas zimy nielen v strediskách Jasná či Malinô Brdo. Okrem toho je región Liptov bohatý na množstvo skialipinistických a bežkárskych trás a po aktívnom relaxe ponúka Liptov oddych v termálnych prameňoch vodných parkovTatralandia a Bešeňová alebo v jediných kúpeľoch na Liptove – v Kúpeľoch Lúčky.

K aktívnej dovolenke na Liptove v lete neodmysliteľne patrí cyklistika. Cykloregión ponúka rozsiahlu sieť viac ako 850 km značených cykloturistických trás – od ľahkých až po náročnejšie. Zo sedla bicykla vyzerá Liptov ešte čarovnejšie a odmenou sú neopakovateľné výhľady na horské scenérie Liptova.